اسراری که فقط پرسنل هتل میدانند

جمعه 19 آبان 1396 ساعت 19:18

قیمتی که برای اقامت در یک هتل می‌پردازید، بسته به محل هتل، ساختمان آن و مدت زمانی که در هتل می‌مانید، متفاوت است. به‌طور متوسط، طبق گزارش «استاتیستا» (Statista)، هزینه اقامت روزانه برای هتل‌های آمریکا در سال ۲۰۱۵، مبلغ ۱۲۰ دلار بوده است.

برای داشتن اقامتی لذت‌بخش، تاریخ سفر خود را به گونه‌ای در نظر بگیرید که منعطف باشد، از سرویس اتاق صرف‌نظر کرده و با کارمندان هتل مهربان باشید.


اتاقتان را ۳۰ روز زودتر رزرو کنید

«شریل رونزر» (Sheryl Ronser)، مدیرعامل و پایه‌گذار وب‌سایت «استیفول» (Stayful) که مخصوص رزرو هتل بوتیک‌ها است، اعتقاد دارد با رزرو اتاق ۳۰ روز زودتر از موعدی که می‌خواهید در هتل اقامت داشته باشید، می‌توانید اتاقتان را با بهترین قیمت‌ رزرو کنید. با این وجود، اگر یک ماه جلوتر اتاق رزرو نکردید، شانس دیگری هم خواهید داشت. «رونزر» معتقد است برخی هتل‌ها حتی ۷ تا ۱۰ روز زودتر هم قیمت‌های مناسبی دارند.

تا لحظه‌ی آخر برای رزرو اتاق صبر کنید

اگر بتوانید تا لحظه‌ی آخر برای رزرو اتاق صبر کنید، معمولا نرخ مناسبی خواهید یافت، چرا که طبق تحقیقات سایت «پرایس‌لاین» (Priceline)، در یک تاریخ مشخص، ممکن است فقط ۶۰ درصد از ظرفیت هتل‌ها اشغال شده باشد. بنابراین شاید هتل بخواهد باقی ظرفیت خود را با قیمتی بسیار ارزان‌تر از قیمت واقعی پر کند. همچنین ممکن است نرخ‌های ارزان را به جای این‌که در وب‌سایت خود منتشر کنند، از طریق وب‌سایت دیگری به اطلاع مسافران برسانند. بنابراین قیمت‌های لحظه‌ی آخری را در سایت‌هایی نظیر Priceline ،Hotwire و LastMinuteTravel.com چک کنید. 

یک نکته‌ی مهم: توقع نداشته باشید که بتوانید در فصل‌های پر‌سفر، برای مقاصد محبوب گردشگری بلیط لحظه‌ی آخری پیدا کنید؛ مثلا برای سواحل فلوریدا در تعطیلات بهاری یا نیویورک در فاصله‌ی بین جشن شکرگزاری و کریسمس.


در صورت افت قیمت، پول خود را پس بگیرید

اگر نمی‌خواهید وقتی که به مقصد رسیدید، بی‌اتاق بمانید، اتاقی را از قبل رزرو کرده و هم‌چنان منتظر افت قیمت‌ها در سایتی نظیر Tingo.com بمانید. در صورت افت قیمت، این سایت به‌صورت خودکار اتاق را با قیمت پایین‌تر برای شما رزرو کرده و مبلغ مابه‌التفاوت را به کارت اعتباری باز‌می‌گرداند که از آن استفاده کرده‌اید. طبق گزارش Tingo، میانگین مبلغ بازگردانده شده به حساب مشتریان در اثر افت قیمت برای اتاقی که ۶ ماه زودتر رزرو شده‌، ۶۸ دلار بوده است.

یکشنبه‌ها را در هتل باشید

رزرو هتل در زمان مناسب می‌تواند برای شما مقرون به‌صرفه باشد. طبق اطلاعات سایت Hotwire، روزهای یکشنبه اتاق‌های هتل‌ها کمترین قیمت را دارند. بنابراین می‌توانید طوری برنامه‌ریزی کنید که شب یکشنبه را در هتل باشید و از این طریق، هزینه‌ی اقامت خود را به حداقل برسانید.


 برای رفتن به مکان‌های توریستی، وسط هفته را انتخاب کنید

شهرهایی که مقاصد گردشگری مطرحی هستند، معمولا در تعطیلات آخر هفته که مردم وقت بیشتری برای گردش و سفر دارند، ترافیک سنگینی را تجربه می‎‌کنند. بنابراین قیمت‌ها به موازات افزایش تقاضا، افزایش می‌یابند. در نتیجه اگر بر‌خلاف جریان آب شنا کرده و وسط هفته را برای بازدید از مکان‌های توریستی انتخاب کنید، هزینه اقامت شما کاهش خواهد یافت.

آخر هفته‌ها را به منطقه‌های ارزان‌قیمت بروید

برای اقامت آخر هفته در هتل‌‌ها، به مناطق ارزان‌قیمت بروید؛ چرا که مسافران شاغل در این ایام هتل‌ها را ترک کرده و به خانه باز‌می‌گردند. به‌عنوان مثال، قیمت یک اتاق در یک محله‌ی ارزان و اقتصادی زوریخ در آخر هفته، نصف مبلغ اقامت در آن برای روز عادی هفته است.


از شولدر (فاصله‌ی بین فصل پر سفر و کم سفر) استفاده کنید

به فاصله‌ی بین فصل کم سفر (که به‌دلیل بدی آب و هوا، سفر به یک مقصد گردشگری کم است) و فصل پرسفر (که قیمت‌ها بالا و تراکم سفر به یک مقصد گردشگری زیاد است)، فصل شولدر گفته می‌شود. به‌عنوان مثال، میانگین نرخ روزانه‌ی هتل در پیست اسکی «جکسون هول» (Jackson Hole) در ماه مه، نزدیک به ۱۳۵ دلار است اما در ماه ژوئن، به ۱۹۸ دلار نیز می‌رسد. اگر در فصل شولدر به این منطقه بروید، می‌توانید پیش از شروع شلوغی و گرانی، «یلو استون» (Yellowstone) و «پارک ملی تتون» (Grand Teton National Park) را ببینید.

از تخفیف‌های فوق‌العاده در فصول کم‌سفر سال استفاده کنید

این مساله که یک مقصد گردشگری برای یک ویژگی خاص خود مشهور شده‌باشد، بدان معنا نیست که اگر در فصلی غیر از فصل مشهور به آن‌جا سفر کنید، آب و هوای بد یا شرایط نامساعدی را تجربه کنید. به‌عکس، آن‌چه که خواهید دید، تخفیف‌های گسترده برای اقامت است چرا که در فصول کم‌سفر، تقاضا کم‌تر است. به‌عنوان مثال، در منطقه‌ای که به‌واسطه‌ی باران‌های فراوانش شناخته شده است، در فصلی غیر از فصل معروف خود، باران‌های کمتری را شاهد است، اما تفریحات بسیاری را می‌توان با قیمتی بسیار کمتر انجام داد.


حومه‌ی شهر را برای اقامت انتخاب کنید

در حاشیه‌ی شهرهای بزرگ یا متوسط، هتل‌های بزرگی را خواهید یافت که قیمت‌های بسیار مناسبی دارند. به‌عنوان مثال، قیمت یک شب اقامت در سوئیت‌های «دبل تری» (Double Tree) شهر نیویورک و نزدیک میدان تایمز در ماه آوریل، ۲۶۳ دلار است. اما قیمت همین اتاق در همین هتل در «نیوجرسی»، حدود ۱۰۰ دلار ارزان‌تر خواهد بود. به‌علاوه هزینه‌ی پارکینگ هم در هتلی که در حومه‌ی شهر واقع شده باشد، به نسبت مرکز شهر ارزان‌تر یا حتی رایگان است.

تاریخ وقایع و رویدادهای مهمی را که در مقصدتان برگزار می‌شوند، بدانید

پیش از برنامه‌ریزی برای یک سفر، مطمئن شوید که در تاریخ موردنظر شما برای سفر، هیچ رویداد مهمی در مقصدتان در حال برگزاری نخواهد بود. در غیر این صورت مجبورید برای یک اتاق، مبلغی نجومی بپردازید. سایت گردشگری یا اتاق بازرگانی آن شهر را حتما چک کنید تا تقویم رویدادهایی را که در شهر برگزار می‌شود دیده و مطمئن شوید در تاریخ مورد نظرتان برای سفر، قیمت‌ها بالا و اتاق‌ کمیاب نیست.

رزرو اتاق با قیمت مناسب در یک هتل، یکی از نکاتی است که تمامی مسافران به آن فکر می‌کنند و به دنبال راه حلی درست برای آن می‌گردند.

 تاریخ سفرتان را منعطف نگه دارید

هر چه تاریخ سفرتان منعطف‌تر باشد، می‌توانید اتاق‌های هتل را با قیمت بهتری بگیرید. پیشنهاد می‌شود ابتدا مقصدتان را انتخاب کرده و قیمت‌ها را در عرض چند هفته یا چند ماه ملاحظه کنید تا بتوانید با بهترین قیمت، اتاق موردتان را پیدا کنید. به‌عنوان مثال، قیمت اتاق در یک هتل ۴ ستاره در اورلاندو، طی ۱۰ تا ۱۶ آوریل بین ۱۲۳ تا ۵۳۲ دلار بوده است، اما نرخ همین اتاق در تاریخ ۸ تا ۱۳ ماه مه، به مبلغی بین ۸۹ تا ۳۰۹ دلار کاهش یافته است. می‌توانید به لیست قیمت هتل‌ها در سایت trivago.com مراجعه کنید تا نرخ هتل‌های ۲۵ شهر مشهور امریکای شمالی را دیده و ارزان‌ترین قیمت‌ها را انتخاب کنید.

 مقصد سفرتان را منعطف نگه دارید

اگر شهر مقصدتان را با اتعطاف بیشتری انتخاب کنید، می‌توانید بیشتر صرفه‌جویی کنید. مثلا اگر قصد دارید به ساحل بروید، رفتن به ساحل «لودردیل» (Lauderdale) در مقایسه با ساحل «میامی» (Miami) انتخاب بهتری است چرا که هزینه اتاق در یک هتل ۴ ستاره در لودردیل در تاریخ ۲۱ تا ۲۴ آوریل، ۷۵ دلار کم‌تر از هزینه کرایه‌ی اتاق در هتلی مشابه در میامی است.


 برای رزرو اتاق از اپلیکیشن‌های موبایلی استفاده کنید

مسافران می‌توانند با استفاده از اپلیکیشن‌های موبایلی، فرصت‌های ویژه‌ای برای رزرو اتاق به‌دست آورند. مثلا سایت پرایس لاین، اپلیکیشنی تحت عنوان Tonight Only دارد که گاه تا ۶۰% تخفیف در رزرو لحظه‌ی آخری اتاق‌های هتل‌ها را به شما پیشنهاد می‌دهد.استفاده از اپلیکیشن‌ «سفرهای لحظه‌ی آخری» (Last Minute Travle Deals app)، تخفیف‌هایی را تا سقف ۶۰% برای شما به ارمغان می‌آورد. هم‌چنین با اولین رزرو اتاق خود از طریق اپلیکیشن، می‌تواندی 25 دلار تخفیف بگیرید. گزینه‌ی دیگر، اپلیکیشین Hotel Tonight است.

 ‌از رزروهای کنسل شده استفاده کنید

از رزروهای کنسل شده‌ی دیگران استفاده کنید تا بتوانید بیشتر صرفه‌جویی کنید. وب‌سایت «رومر»(Roomer) و برخی از اپلیکیشن‌ها به شما کمک می‌کنند تا اتاق‌هایی را که دیگران رزرو کرده ولی قادر به استفاده از آن‌ها نیستند را با تخفیف زیادی برای خود رزرو کنید. حتی اگر اتاقی را گرفته‌اید که قابل پس دادن نیست، می‌توانید با استفاده از این اپلیکیشن یا سایت، بخشی از پول خود را پس بگیرید. پیشنهاد «رومر» این است که اتاق را حداقل ۲۰% کمتر از نرخ بازار قیمت‌گذاری کنید.


 از رزرو اتاق بدون مشخص کردن هتل نترسید

اگر از سایت‌هایی مثل «هات وایر» (Hotwire) و «پرایس لاین» (Priceline) برای رزرو اتاق استفاده کنید، ممکن است حتی بیشتر از ۶۰% تخفیف بگیرید؛ با این تفاوت که تا زمانی که رزرو خود را تایید نکرده و پرداخت نکرده‌اید، نمی‌دانید اقامت‌تان در کدام هتل خواهد بود. در بخش «قیمت‌های عالی» (Hot Rate) سایت هات وایر، قیمت هتل، میزان تخفیف، محل استقرار هتل و مشخصات هتل را خواهید دید.

به هنگام اقامت در هتل، از غذای رایگان یا تخفیف‌دار استفاده کنید

برخی از هتل‌ها برا میهمانان خود غذای رایگان نیز در نظر می‌گیرند. بنابراین در صورت اقامت در این هتل‌ها می‌توانید در هزینه‌ی غذا صرفه‌جویی کنید. هتل‌هایی نظیر «کامفورت این» (Comfort Inn) و «همپتون» (Hampton) به میهمانان خود صبحانه‌ی گرم رایگان ارائه می‌دهند، «امبسی سوئیتز» (Embassy Suites)، صبح‌ها صبحانه‌ی کامل و شب‌ها نوشیدنی رایگان سرو می‌کند. در هتل «هالیدی این» (Holiday Inn) نیز کودکان زیر ۱۲ سال می‌توانند در رستوران هتل رایگان غذا بخورند. هم‌چنین از پرسنل هتل بپرسید که آیا قراردادی با رستوران‌های اطراف برای ارائه تخفیف به مشتریان هتل دارند یا خیر.


 با پرسنل مهربان و سخاوت‌مند باشید

به‌هنگام ورود به هتل، با پرسنل آن مهربان باشید. برخورد خوب با پرسنل باعث می‌شود آن‌ها نیز با شما خوب برخورد کنند. به‌علاوه ممکن است بدون پرداخت هزینه‌ی اضافی، اتاق بهتری به شما بدهند.اگر قرار است در هتلی در یک کشور خارجی اقامت داشته باشید، علاوه بر ادب و احترام، سعی کنید با پرسنل هتل به زبان محلی آن کشور سخن بگویید.

از WiFi رایگان استفاده کنید

به رغم اینکه بسیاری از هتل‌ها به میهمانان خود WiFi رایگان ارائه می‌دهند، برخی دیگر در ازای دریافت ۱۰ تا ۱۵ دلار امکان دسترسی به اینترنت را در اتاق‌های خود به شما ارائه می‌دهند. البته در صورتی که جزو اعضای هتل باشید، امکان استفاده رایگان از اینترنت را خواهید داشت.در صورتی‌که از شبکه اینترنت بر روی تلفن همراه خود شبکه اینترنت قوی و کارآمدی داشته باشید، می‌توانید آن را به صورت hotspot مورد استفاده قرار دهید.


 زودتر از ساعت مقرر وارد هتل نشوید

با مراجعه به سایت هتل یا تماس با آن، از ساعت دقیق ورود به هتل آگاه شوید. در غیر این‌صورت ممکن است به‌خاطر ورود زودتر از موعد به هتل، مجبور به پرداخت هزینه شوید. هزینه‌ی ورود پیش از موعد به هتل، یکی از جدیدترین هزینه‌هایی است که هتل‌ها به مشتریان خود تحمیل می‌کنند.

 بیش از حد انعام ندهید

اتحادیه‌ی هتل‌ها و مراکز اقامتی امریکا به میهمانان هتل‌ها توصیه می‌کند تا به مستخدمین هتل‌ها مبلغی بین ۱ تا ۵ دلار انعام داده شود. با این وجود، پیش از دادن انعام به کسی که اتاق را تمیز می‌کند، مطمئن شوید که آیا هزینه‌ی نظافت و خانه‌داری اتاق شما در صورت‌حساب آمده است یا خیر.


 از سرویس اتاق استفاده نکنید

معمولا مبلغی که برای سرویس در اتاق پرداخت می‌شود بسیار بالا است. نه تنها برای سرویسی که در اتاق دریافت می‌کنید شارژ می‌شوید، بلکه لازم است به کسی که سرویس شما را می‌آورد هم انعام بدهید. به‌علاوه، قیمت خوراکی‌هایی که در اتاق سرو می‌شود، گران‌تر از همان خوراکی در رستوران هتل است. اگر خیلی خسته هستید و نمی‌توانید به رستوران هتل بروید، از پرسنل بپرسید که کدام یک از رستوران‌های اطراف هتل برای رساندن غذا به هتل، پیک دارند. شماره‌ی آن‌ها را از هتل گرفته یا سایت آن‌ها را چک کنید تا ببینید کدام یک غذای بهتر است و قیمت مناسب‌تری دارند.

 حق پارکینگ کمتری بپردازید

در پایتخت‌ شهرهای بزرگ، برخی از هتل‌ها نرخ‌های ظالمانه‌ای را بابت پارکینگ از میهمانان خود می‌گیرند. ممکن است در اطراف هتل پارکینگی باشد که قیمت ارزان‌تری به نسبت هتل داشته‌باشد.


 چمدان‎‌هایتان را به امانات هتل تحویل ندهید

اگر با هدف این‌که دیر اتاق خود را تخلیه نکنید، وسایل‌تان را به امانات هتل تحویل بدهید، ممکن است مجبور به پرداخت هزینه‌ی اضافه شوید. یکی از هزینه‌های جدیدی که هتل‌ها از میهمانان خود دریافت می‌کنند، هزینه‌ی نگهداری چمدان در اتاق امانات است. پس قبل از تحویل دادن چمدان‌های خود به آن‌ها، از نرخ احتمالی این کار اطمینان یابید.

برای رزرو هتل های خوب و لوکس از جمله هتل آزادی تهران ، هتل استقلال تهران ، هتل اسپیناس پالاس تهران و دیگر هتل های تهران و شهرستان ها میتوانید به سایت هتلیار مراجعه نمایید .

ز
نظرات (0)
امکان ثبت نظر جدید برای این مطلب وجود ندارد.