تاثیر سریال بر جستجو ی هتل

سه‌شنبه 23 آبان 1396 ساعت 11:40

پس از مراسم افتتاحیه‌ی فصل جدید سریال تلویزیونی بازی تاج و تخت (Game of Thrones)، سایت هتلز (Hotels.com) با رشدی قابل توجه در جستجوی اینترنتی لوکیشن‌های فیلمبرداری سریال روبه‌رو شده است.

ایسلند، که لوکیشن بخش «آن سوی دیوار» (Beyond the Wall) است، افزایشی ۲۸۵ درصدی در مورد جستجو قرار گرفتن نسبت به سال ۲۰۱۴ را نشان می‌دهد.

پخش بازی تاج و تخت از سال ۲۰۱۱ آغاز و از آن زمان تا به حال دائماً بر محبوبیتش اضافه شده است، اما در سال ۲۰۱۴ بود که یکی از اپیزودهای این مجموعه بر قسمت آخر «سوپرانوز» (The Sopranos) پیشی گرفت و به پربیننده‌ترین قسمت یک سریال در شبکه‌ی اچ‌بی‌او (HBO) تبدیل شد. وب‌سایت هتلز می‌گوید که این همان سالی بود که «که عشق به این سریال، مانند طوفان تمام جهان را فرا گرفت».

همچنین در جستجوی برخی مقصدها در کرواسی نیز رشد مشاهده شده است. شهر اسپلیت (Split) رشدی ۱۲۰ درصدی در سرچ‌ها داشته است. اسپلیت شهری است که کاخ دیوکلسین (Diocletian)، محل اتاق فرمانروایی دناریس تارگرین، در آن قرار دارد. «سیبنیک» (Sibenik)، لوکیشن شهر براووس، نیز حدود ۶۰٪ رشد در جستجوهای اینترنتی داشته است.

وب‌سایت هتلز می‌گوید که شهر سویل (Seville) در اسپانیا که جایی است که صحنه‌های مربوط به دورن در آن فیلمبرداری می‌شود، با ۱۴۵ درصد رشد در سرچ‌ها مواجه شده است.

سرچ‌های مربوط به شهر بلفاست، ۱۲۰ درصد افزایش داشته است. بلفاست در فصل‌های مختلف سریال مورد استفاده قرار گرفته و به گفته‌ی سایت هتلز «این شایعه وجود دارد که در فصل آخر قرار است نقشی بسیار مهم در سریال داشته باشد».

پخش فصل هفتم این سریال شبکه‌ی اچ‌بی‌او، از روز ۲۶ تیر، آغاز شده است.

برای رزرو هتل های خوب و لوکس از جمله هتل آزادی تهران ، هتل استقلال تهران ، هتل اسپیناس پالاس تهران و دیگر هتل های تهران و شهرستان ها میتوانید به سایت هتلیار مراجعه نمایید .

ز
نظرات (0)
امکان ثبت نظر جدید برای این مطلب وجود ندارد.